Pátek

03.02.2012 20:18

    .....Včera večer jsem přišel na kloub záhadě, proč si Anabel nehraje s medvědem. Bylo to tím, že si ho nechala v předsíni a my tam zavírali dveře, takže si ho nemohla donést. Včera nezaváhala a medvídka si hned odpoledne nachystala. Celý večer jej pak masírovala a ošetřovala.

    Jsou čím dál větší mrazy. Večer byla teplota na -16oC, dnes ráno dokonce -21oC. Anabelce to však nevadí. Rozplácne se na sněhu a leží. Vypadá přitom docela spokojeně. Dokonce si vychutnává rohlík. Brrr! Závidím ji. Mám za sebou pár zimních bivaků, ale nepamatuji že bych se při nich tvářil takhle nadšeně.

 

    Dnes však byla Anabel úplný „mimoň“. Apatická, bez zájmu, stále spící. Jen na chviličku se probrala když nás vítala po příchodu z práce. Vyběhla na druhý konec zahrady a už se k nám řítila se zeleným tenisákem, který mráz proměnil v kámen. Pohodila mi jej směrem k nohám a čekala až ji ho zase zahodím na druhý konec zahrady. Po dvou hodech se ale za balonkem jen podívala a vydala se směrem ke dveřím...

 

Co se děje v bříšku?

 

    Pokud je vše jak si přejeme, tak se zrovna začala vytvářet placenta. Zřejmě ode dneška by bylo na ultrazvuku možné poznat jestli je Ananbel gravidní, nebo jestli se jedná o jen planý poplach a „dokonalou“ falešnou březost. Nebyly by však vidět samotná embrya, ale pouze jejich plodové obaly plné plodové vody.. A pozor! Zrovna v tuto dobu se začíná vytvářet základ pro vývoj srdíček.