Pondělí

06.02.2012 09:08

. Máme za sebou mrazivý víkend. Anabelka pokračuje v nicnedělání. Omezila trochu žraní, i když na oblíbené pochoutky si náladu najde. Když se začneme oblékat, vytuší že se blíží procházka a začne jásat. Venku všechno kontroluje, lítá od značky ke značce, některé se snaží překrýt vlastním pachem. I venku je znát že je v lenivější náladě. Je to snad poprvé kdy jsem ji stačil při výběhu do prudkého kopce.

 

    Nedělní procházka byla obzvláště vyvedená. Na nezamrzlé části řeky Opavy se soustředily kačeny a labutě v nebývalém množství. To bylo pro Anabel něco. Pozorovala ty desítky a stovky ptáků až jsem měl strach, že se zničeho nic vyškubne a začne si hrát na lovce. Raději jsme řeku nechali řekou a šli se kouknou na soukromý ledopád. Zrovna se na něj chystali lezci, takže jsme měli o atrakci postaráno.

 

    Cestou domů jsme ještě nakrájeli jablíčka pro srnky. Stopy od kopýtek ve sněhu a poté i v půdě naznačují že mají krušné období. Ostatně problémy zvěře ve volné přírodě respektuje i Anabelka. Kos, který zobe ze země z krmítka zpadané dobroty ji nechává naprosto klidnou. Jindy by se za ním rozeběhla, ale dnes ji nestojí ani o upřený pohled....

 

Co se děje v bříšku?

 

    U embryí se začínají vyvíjet játra, čelist, oči a čumák. Začiná také ideální období pro vyšetření ultrazvukem. Embrya by měla být již ve velikosti skoro 1 cm.