Ultrazvuk

09.02.2012 07:58

 

    ...Včera jsem po návštěvě očního lélkaře nešel do práce, ale rovnou domů. Skoro jsem neviděl, ale Anabelce to bylo jedno. Neustále se dožadovala procházky, strkala do mne čenichem a smutně koukala. Po nějaké době marného zaostřování jsem se tedy rozhodl že vyrazíme ven. Šli jsme přes pole směrtem k sousední vesnici. Smogem nasáté mraky se rozestoupily a naplno zazářilo sluníčko. To bylo něco pro mé oči. Anabel jsem přepnul na dlouhou stopovačku a klopýtal za ní.

 

    Slabé sněžení a silnější vítr v minullých dnech navály u cesty závěje. Sníh na nich byl stále sypký a vůbec nenesl. To zase bylo něco pro Anabelku. Skákala v hlubokém sněhu a po každém doskoku zapadla až po hlavu, protože ji vždy překvapilo jak hluboký sníh tady je. Asi ji to hodně bavilo, protože v tyto skoky a propady neustále opakovala.

 

    Došli jsme k místu kde jsme nechávali srnkám jablíčka. Samozřejmě po nich nezůstala ani stopa. Tak jsme pro změnu jejich jídelníčku zanechali mrkev. Anabel se asi zdálo že ji nechávám trochu moc, tak si jeden kousek ukradla a sežrala. V tom okamžiku stuhnula a začala „stavět“. Koukala upřeně ke vzdálenějšímu lesu. Chytil jsem vodítko na krátko a snažil se mžourat tím samým směrem. Po nějaké době jsem vytušil před lesíkem nějaký pohyb. Dlouho, předlouho mi trvalo než jsem poznal na co Anabel zaměřila svůj lovecký instinkt. Byl to běžkař...

 

    Večer jsme se vydali za novým panem doktorem – Veterinářem. Píši s velkým, protože takový dojem na nás udělal. Jednak zkušenostmi /léčil zvířata v Ostarvské ZOO/, jednak přístupem /prošli jsme vyčepávajícm kurzem porodních asistentů ve dvacetipěti minutách/ a jednak , proč to neříct, i po finanční stránce. Doporučil nám také místo sebe „porodního Dědka“ - chlapíka co odrodil kdejaké pejsky v okolí.

 

    Ale to hlavní proč jsme pana doktora vyhledali byla naše zvědavost a touha vědět jistě jestli se zadařilo anebo ne, Pan doktor Anabelku připravil, zapnul utrazvuk, přiložil k bříšku a začal popisovat co máme vidět. A najednou řekl:

„No a toto je ŠTĚŃÁTKO“

 

    Co se děje v bříšku?

 

    Na ultrazvukovém vyšetření jsme byli poměrně dost brzy, takže pan doktor neobjevil všechna štěňátka, navíc byla ještě úplně malinakaťoučká a ne moc dobře rozeznatelná. I tak jsme jich napočítali pět. Viděli jsme ale budoucí tělíčko. Vyvíjí se zoubky a končetiny. Embryja co jsme viděli měli již velikost přes 1 cm....