Víkend

22.01.2012 14:15

    ...Včera se mi nechtělo a tak pozorování za pátek až neděli píši nyní. V pátek po práci jela s námi autem Anabelka k dědkovi oslavit jeho nastávající jmeniny. Anabelka je miláčkem dědka a ona k němu cítí obdobnou náklonost. Takže bylo na ni bylo vidět hodně radosti. 

     Přestala "barvit" a vypadá vůbec na to, že hárání má za sebou. V sobotu nad ránem to bylo taky poprvé co vlezla Pavle do postele. Provedla to tak tiše a opatrně, že jsem si toho málem ani nevšiml.  Sobotní den, byl  nudným dnem kdy člověk nemá chuť do čeho píchnout. Venku teplo, takže sníh co přes týden napadl se mění v břečku a Pavla navíc zalehla s nějakou chřipkou. Anabel se tedy nudila s námi až na odpoledne kdy absolvovala procházku přes pole.

     Večer  opět trávila s medvědem v tlamě před televizí.

---------

     Dnes ráno, mne jako každý den přišla vzbudit. Dělá to tak, že přijde k mé posteli, položí si hlavu a čumí mi do očí dokud ji nedám pusu na čumák. Pak spokojena odejde. Nevím kde tento rituál odkoukala ale funguje spolehlivě každý den. 

    Jelikož je neděle tak jsem hned nevstával, ale překulil se na záda a pravou ruku nechal nad okrajem postele. Anabel viděla že ještě ležím, přišla k mé ruce a začala ji olizovat. S přivřenýma očima aby myslela že zase spím, jsem ji přitom pozoroval. Vždy ruku pár krát olízla, a následně kontrolovala jestli se budím, upřeným pohledem do mého obličeje. To opakovala třikrát a pak mi do ruky kopla nohou! Měl jsem co dělat, abych zachoval nehybnou tvář s výrazem tvrdého spáče. Ve skutečnosti jsem se dusil smíchy. Kopla mě ještě dvakrát než jsem se přestal ovládat a podrbal ji po hlavě.  S výrazem spokojeného rošťáka pak konečně odcupitala do vedlejší místnosti.